Skowyt
data premiery
06/04/2013
autorzy i obsada
reżyseria:
Rob Epstein, Jeffrey Friedman
scenariusz:
Rob Epstein, Jeffrey Friedman
muzyka:
Carter Burwell
zdjęcia:
Edward Lachman
obsada:
James Franco, Jon Hamm, Mary Louise-Parker, Jeff Daniels, Todd Rotondi, Jon Prescott
gatunek:
dramat
rok produkcji:
2010
czas trwania:
84 min.
dźwięk:
DD 5.1, DTS ES
obraz:
16:9, kolor
język:
angielski
nośnik:
DCP, Blu-Ray, DVD
dodatki:
komentarz reżysera
opis filmu

James Franco portretuje młodego Allena Ginsberga, poetę i lidera pokolenia bitników.

Ginsberg wspomina swoje podróże, romanse i próby odnalezienia autowyzwolenia, które doprowadziły do powstania jego najsłynniejszego dzieła: wiersza „Skowyt”. W międzyczasie w San Francisco toczy się proces przeciw wydawcy „Skowytyu”. Prokurator stara się doprowadzić do zakazu rozprowadzania utworu, podczas gdy obrońca argumentuje, że jest on wyrazem wolności słowa, a wszelkie użyte w nim wulgaryzmy – przejawem ekspresji twórczej. Postępowanie przybiera coraz to różne formy od groteskowej po prawdziwie poruszającą w miarę przesłuchań kolejnych świadków.

Film jest jednocześnie portretem artysty-renegata, który przełamywał bariery, by znaleźć odkupienie i miłość oraz pobudzającą wyobraźnię „przejażdżką” po proroczym wierszu, który poruszył pokolenie i odbił się szerokim echem na całym świecie.

zdjęcia

video

  • Warning: file_get_contents(http://vimeo.com/api/v2/video/15569244.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/mayfly/domains/mayfly.pl/public_html/wp-content/themes/mayfly/single.php on line 60