Strzelec
data wydania
09/30/2010
opis
autor:
Strzelec
tytuł oryginału:
The shooter
przekład:
Janusz Ochab
liczba stron:
616

Prawdopodobnie najlepsza książka o snajperach jaką do tej pory napisano. Posłużyła za scenariusz hollywoodzkiego filmu z Markiem Walhbergiem w roli głównej a jej osią fabularną jest bardzo luźno potraktowane zabójstwo prezydenta Kennedy’ego. Stephen Hunter, zdobywca nagrody Pulitzera w swojej najgłośniejszej powieści łączy kilka amerykańskich mitów: niepokornego i zuchwałego Południa, dzikiego Zachodu ery rewolwerowców, przegranej przez polityków a wygranej przez żołnierzy wojny w Wietnamie, spisku na życie prezydenta Kennedy’ego przez tzw. lobby przemysłowo-militarne, zaangażowania USA w brudne wojny w trzecim świecie. Jednak siłą „Strzelca” jest niepokorny, niezwykle kompetentny, opanowany i jednocześnie prawy snajper piechoty morskiej, bohater z Wietnamu Bob Lee Swagger. Popularność Swaggera pozwoliła Hunterowi nie tylko napisać serię kontynuacji „Strzelca”, ale również stworzyć całkiem nowe pozycje o przygodach jego ojca Earla Swaggera.

zdjęcia

prasa o książce

Strzał w dziesiątkę. Jeśli jakiekolwiek książki są jeszcze w stanie podnieść u czytelnika poziom adrenaliny, to „Strzelec” z pewnością do nich należy. Precyzyjna intryga, mistrzowsko poprowadzona akcja, szczypta ironii i wiarygodni bohaterowie – czego więcej można oczekiwać od thrillera? Autorzy powieści sensacyjnych powinni u Stephena Huntera pobierać lekcje swojego fachu.

Jakub Demiańczuk
Dziennik

Zajmij pozycję. Tak by nic ci nie przeszkadzało. Żaden szept, żaden szelest. Nadszedł moment, abyś został strzelcem. Najlepszym.

Michał Elmerych
Focus Historia

Jeden strzał. Jednym tchem.

Andrzej C iszewski
CKM

Świetnie skrojony thriller z wyrazistym bohaterem, wiarygodnie zawiązaną akcją i bardzo starannie przygotowanym tłem technologicznym.
Każdy twardziel powinien z miejsca pokochać bohatera „Strzelca” Boba Lee Swaggera, wszak to nowy Rambo, tyle że inteligentniejszy, rozmowniejszy i dowcipniejszy. Dla fanów pełnokrwistych thrillerów pozycja obowiązkowa.

Robert Ziębiński
Newsweek